رفراندوم بلاگ

۱۳۸۲ بهمن ۱۹, یکشنبه


جريان چپ نو در حال شكل گيري

در حالي ، محمد خاتمي رسما آخرين مدافعان خود را تنها گذاشته و حاضر به برگزاري انتخابات صدام گونه شده كه حتي نمايندگان مجلس ، كندرو ترين جريان چپ داخل حكومت، نيز به يمن ردصلاحيتهاي اخير شوراي نگهبان به استبداد رهبري اذعان كرده و در يك دعواي لفظي با رهبري متقابلا او را گردن كلفت خوانده اند

اتفاقات سياسي چندماه اخير در ايران ،اندك افراد باقيمانده از لشگربيست مليوني معتقد به اصلاح پذيري جمهوري اسلامي را پراكنده ساخت و حال اين انشقاق ميرود تا سطح خواست ومطالبات عمومي را با يك روند افزايش تصاعدي مواجه كند .امري كه در صورت ارضا نشدن ، از آن به عنوان خودكشي سياسي ميتوان نام برد .
اما مافياي قدرت جسارت چنين كودتاي اقتدارگرايانه اي را چگونه كسب كرده و از كجا؟
سفرهاي متعدد حسن روحاني به اروپا و به خصوص مذاكرات فرانسه ، مذاكره با سناتورهاي آمريكايي ،چشمك به اسراييل ومبادله ي اسيران ، مقدمه اي بود كه با هدف رسيدن به مدل چيني حكومت ،همان برنامه ي بيست ساله ي مطلوب وروياي خوش خوابهايي كه بدون در نظر گرفتن خواستهاي هفتادمليون ايراني وتنها با اتكا با شرق وغرب تدارك ديده شده اند عجالتا مجال چنين نمايشي را داده است.اما در عقل سليم اينان بايد شك كرد كه تاريخ از ياد برده اند. قوي ترين امپراتوري هاي اين سرزمين درست وقتي در مقدمه ي پاشيدگي قرار گرفتند كه به مردم دهن كجي كردند .

مجموعه ي شرايط به اين سو ميرود تا جبهه ي معتقدين به رفراندوم با پيوستن دانه درشت هايي چون منتظري و بعضي نمايندگان مجلس خواست خود را به بحث رايج محافل تبديل كنند ويك مرحله ي ديگر به برگزاري يك رفراندوم تحت نظارت ناظرين بين المللي نزديك شوند.

به شخصه معتقدم :
شايد قصد اين بود كه با رد صلاحيت عده اي وبعد تعييد صلاحيت آنها به زمستان سياسي حاكم بر جامعه پايان دهند وصندوق ها را پر كنند اما وقتي عدم همراهي مردم با متحصنين را ديدند فرصت غنيمت شمرده با تير انتخابات دو هدف زدند مجلس را يك دست كرده وبا حذف منتقدين ملايمي كه تاب آنها را هم نداشتند موغ دماغ را كندند و از طرفي به ظن خود مجلس را در دست گرفتند. زهي خيال باطل كه از 45 مليون واجد شرايط راي دادن ، هر شخصي كه راي ندهد يك نه بزرگ گفته است به جمهوري اسلامي .اين انتخابات مردم نيست اين انتخابات رهبري است>>لينكداني :

>>چالش بزرگ با اختيارات رهبر: پيش به سوي رفراندوم

>>ميليون ها شاخه در سياهي جنگل به سوي نور ؛ مسعود بهنود به جمع تحريم كنندگان انتخابات پيوست
>> آماري كه نشان ميدهد ايرانيان خارج نشين بيشتر طرفدار براندازي اند تا رفراندوم .
>>خيار شور يك سايت طنز دستجمعي
>> خواننده ي يار دبستاني من پاچه خوار بود ! در عوض به قول دوستي :موسيقي الله الله يكي از معروفترين آهنگهاي انقلاب را هاتف از خواننده هاي معروف لس آنجلسي خوانده كه الان از راديو و تلوزيون ايران پخش ميشود !!! اين به آن در !
>>خاتمي در دو راهي : آيا خاتمي انتخابات را برگزار مي كند ؟ جواب : حتما
>>با مقاومت مدني انتخابات فرمايشي را ناكام گذاريم ، اتحاد جمهوري خواهان ايران
>>ژيلا بني يعقوب :خون خيلي از زير خاك مانده ها ( در زلزله ) بر گردن كساني است كه مي توانستند كاري بكنند اما از روي بي برنامگي و بي تدبيري هيچ نكردند
>>خبرگزاري فرانسه با معرفي جناح راست به عنوان جناح پيروز جاده ي وابستگي را مي كوبد

0 نظر:

ارسال یک نظر

اشتراک در نظرات پیام [Atom]پیوندهای مربوط به این پیام:

ایجاد یک پیوند

<< صفحهٔ اصلی